Кошик
147 відгуків
+380
68
506-75-34
+380
73
109-08-67
інтернет-магазин сумок українських виробників
Історія жіночої сумки

Історія жіночої сумки

Історія жіночої сумки

18.07.16

Кожна жінка носить в руках із собою персональний космос – сумочку. Туди вміщується абсолютно все. І навіть більше. Нині різновидність сумок вражає: великі, малі, різнокольорові, різних форм, матеріалів, призначень, цін і виробників. І важко уявити відсутність їх. Це зручно і стильно.

А все ж із чогось починалось.

Історія народження сумки схожа на світ – із маленького до великого, із мінімального до удосконаленого. Так от. Перша з’явилась саме тоді, коли людям треба було кудись кутати свої інструменти для переселення до іншої печери. Бралась хустина (шматок шкіри) і зав’язувалась у вузлик.
Суспільство розвивалось, люди придумали гроші, а з тим і виникла потреба їх десь тримати. Так з’явились маленькі мішечки – омоньєри або кишеньки добра, які прив’язували до поясу в основному чоловіки. Ще й хитрість: по дзеленчанню монеток в торбинках можна було визначити статус людини.
Далі XV-XVI століття вирішило людей більше завантажити: потреби зростали, а, значить, видумувалось більше всіляких речей. Так, у звичні омоньєри почали кидати ножики, табакерки, інші дрібниці. Місця не вистачало – мішечок почали шити більшим. Багатим дамам, між іншим, не дозволялось носити такі деталі, оскільки за них це робили слуги.

Сумки-кишені або Як почалась мода на сумки

Одному французькому кравцю у XVІІІ столітті ці мішки, що постійно хитались, губились, тягнули, дуже заважали. Почаклувавши над роботою, він винайшов кишені. Як би дивно це не було, але наступним видом сумок і стали кишені на одязі. А жінки почали вшивати їх у свої спідниці так, що монетниці ставали невидимими.

Проте мішечки не зникали. Навіть навпаки. Так, наприклад, Маркізі Помпадур цей аксесуар здався занадто нудним і одноманітним. Недовго думаючи, любимиця Людовіка ХV до нього попришивала всілякі оздоби. Так винайшлись ридикюлі – мереживні торбинки з кругли дном, стрічкою, яка стягувалась, з оксамиту і з візерунками та камінням.

Реакція світу на модний аксесуар

В кінці XVIII – початку XIX століття із нашестям революцій зробився переворот і в стилі життя: модною звичкою для чоловіків стали «руки в кишенях». Жінкам так ходити не дозволяв етикет. Та ще й носити із собою їм вже треба було нововинайдену пудру, дзеркальце. Отоді й зародився знайомий нам світ моди на сумки: дами так гонились за ексклюзивом, що майстри почали не справлятись із роботою. У ХІХ столітті постали найперші дві імперії моди: LouisVuitton і Hermès. На виробництві шились сумки цілими партіями. Жінки не припиняли хвалитись новими речами. Пізніше придумали замочки, блискавки, розроблялись цілі колекції, удосконалювались деталі, росли ціни і збільшувалась кількість охочих шити прекрасності. А мужчинам стало простіше вибирати подарунки своїм дамам.

Між іншим, у розвитку аксесуару взяв участь і винайдений потяг. З ним же з’явились і подорожі на великі відстані. Тому свої триста одежин, прикраси, любовні листи, гроші, канапки і все, що тільки можна, леді треба було кудись помістити. Знову мужчини, яким треба було це все нести, полегшено зітхнули, коли хтось премудрий вигадав саквояж – велику, містку, із твердого матеріалу валізу.

Мода формує смаки людей

Усі деталі гардеробу та аксесуари стали дуже вагомою причиною брати участь у вселюдних перегонах за новинкою. З’являлись все нові дизайнери, яким міцно хотілось щось сотворити. Так виникли сумки уже ті, які ми маємо сьогодні: різних призначень і моделей. Кожен рік щось дає своє: модні то маленькі і повненькі сумочки, то клатчі, схожі на гігантські гаманці, то звичайного розміру, але дивної форми торбини, навіть зручні і модні сумки, розміром із телевізор. Стало модною і правильною ознакою стилю підбирати сумку в тон взуттю. З’явились правила етикету носіння аксесуару, вміння за ним доглядати. Сумки стали і окрасою, і користю нашого життя.